کاربردهای بوبین مقوایی که باید بدانید

کاربردهای بوبین مقوایی که باید بدانید

لوله‌های مقوایی انواع مختلفی دارند که بوبین مقوایی یکی از آن‌ها است. بوبین‌های مقوایی محصولات سلولزی هستند که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارند. این محصولات همچون سایر انواع لوله‌‌های مقوایی از لایه‌های کاغذ، چسب و مقوا ساخته می‌شوند. لایه‌های کاغذی به ۲ صورت مارپیچی و موازی نسبت به محور مرکزی، کنار همدیگر قرار می‌گیرند. برای آنکه این لایه‌ها به خوبی روی محور مقوایی قرار بگیرند، از چسب مخصوصی استفاده می‌شود که به آن چسب بوبین مقوایی می‌گویند.

بوبین مقوایی وزن کمی دارد و دارای مقاومت نسبتاً پایینی است؛ به همین خاطر از آن برای بسته‌بندی محصولات کم‌وزن و سبک استفاده می‌شود. از آنجایی که این محصولات قابل بازیافت هستند، به طبیعت آسیبی نمی‌رسانند و به همین دلیل در صنایع مختلف کاربرد بسیاری دارند. همچنین قیمت بوبین مقوایی مقرون به صرفه است و روند تولید آن پیچیدگی خاصی ندارد؛ ولی با این حال، برای تولید بوبین‌های مقوایی باید از مواد اولیه با کیفیت استفاده کرد تا مقاومت لازم را داشته باشند. 

شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌توانند آرم خود را بر روی بوبین‌های مقوایی چاپ کنند؛ به همین خاطر، آن‌ها می‌توانند در برندسازی بر روی بوبین‌های مقوایی حساب باز کنند.

کاربردهای بوبین مقوایی

بوبین‌های مقوایی در صنایع گوناگونی کاربرد دارند. صنایعی همچون

  • رنگرزی، ریسندگی و بافندگی

بوبین‌های مقوایی در صنعت ریسندگی و بافندگی و در بسته‌بندی نخ‌ها و پارچه‌ها استفاده می‌شوند. به این ترتیب،‌ باعث می‌شود نخ‌ها در هنگام حمل و نقل پاره نشوند و به یکدیگر گره نخورند.

  • محصولات بهداشتی

از بوبین‌های مقوایی برای بسته‌بندی دستمال‌های رولی استفاده می‌شود. 

  • صنایع تولیدی نوار چسب

بوبین های مقوایی به عنوان هسته مرکزی در نوارهای چسب کاربرد دارند.

مصارف بوبین مقوایی

  • صنایع کاغذ سازی و مقوا سازی

در صنعت کاغذ سازی و مقوا سازی، از بوبین‌های مقوایی برای بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شود.

  • صنعت پلاستیک

برای بسته‌بندی سفره‌های یک‌بار مصرف، پلاستیک‌های استرج (سلفون)، پلاستیک‌های کشاورزی و همچنین پلاستیک‌های یک‌بار مصرف از بوبین مقوایی استفاده می‌شود.

  • صنایع تزئینی

برای آنکه بتوان از اشیاء ظریفی مانند بدلیجات،‌ ساعت‌ها و عطر به خوبی نگهداری کرد، از بوبین‌های مقوایی استفاده می‌شود.

بوبین‌های مقوایی بسته به نیاز کاربر در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف تولید می‌شوند. آن‌ها می‌توانند گرد، بیضی، مربع یا حتی مخروطی شکل باشند. بیشتر بوبین‌ها به شکل استوانه تولید می‌شوند.

به دلیل تنوع موجود در سایز‌ها و شکل‌های بوبین مقوایی، نگهداری و حمل و نقل محصولات به آسانی صورت می‌گیرد. 

خرید بوبین‌های مقوایی

با توجه به پر کاربرد بودن بوبین‌های مقوایی، اگر برای بسته‌بندی محصولات خود به بوبین مقوایی نیاز دارید می‌توانید با خیال راحت روی شرکت تولیدی لوله مقوایی هجرت حساب کنید. با توجه به نیاز شما، ما بوبین‌های مقوایی را در سایز‌های مختلف و با بالاترین کیفیت تولید می‌کنیم. در صورت وجود هرگونه سوال در این حوزه با کارشناسان ما تماس بگیرید. همکاران ما در شرکت تولیدی لوله مقوایی هجرت آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا