بوبین مقوایی

بوبین مقوایی

بوبین مقوایی هجرت اصفهان

محصولات قابل اتکا

مزایای بوبین مقوایی

بوبین مقوایی یکی از مدل‌های لوله مقوایی است که در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله‌های مقوایی از روی هم قرار گرفتن چندین لایه کاغذی تشکیل می‌شوند. بین هر یک از لایه‌ها نیز با چسب‌های مخصوص پر می‌شود. سؤال اساسی این است که ویژگی اصلی بوبین کاغذی چیست؟ به طور کلی بوبین کاغذی از ضخامت دیواره به مراتب کمتری در مقایسه با کر مقوایی تشکیل برخوردار است. به این دلیل که تعداد لایه‌های کاغذی که در تولید بوبین استفاده می‌شود، کمتر است.

بوبین مقوایی به دلیل ضخامت کمی که دارد، از استحکام ضعیف‌تری در مقایسه با کر مقوایی برخوردار است. به همین دلیل در کاربردهای بسته‌بندی معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای سفارش انواع و اقسام بوبین مقوایی در سایزهای مختلف می‌توانید با ما در شرکت هجرت اصفهان تماس بگیرید.

مزایای بوبین مقوایی

مهم‌ترین مزایای استفاده از بوبین مقوایی در صنعت بسته‌بندی عبارت‌اند از:

 •         در مقایسه با لوله پلاستیکی و فلزی ارزان‌تر هستند.
 •         در مقایسه با لوله‌های پلاستیکی و فلزی بسیار سبک‌تر هستند
 •         فرآیند تولید آن‌ها پیچیدگی خاصی ندارد.
 •         امکان چاپ لوگو و نوشته روی آن‌ها به راحتی وجود دارد.
 •         لوله‌های کاغذی قابل بازیافت هستند و خطری برای محیط زیست ندارند.

البته نباید فراموش کرد که بوبین مقوایی خالی از ایراد نیز نیست. به دلیل اینکه در تولید بوبین مقوایی از کاغذ استفاده می‌شود، این محصول در برابر آب کاملا آسیب‌پذیر است. بنابراین نباید در تماس مستقیم با آب قرار بگیرد. همچنین حشرات موذی به راحتی می‌توانند بوبین‌ها را جویده و به آن‌ها آسیب وارد کنند.

انواع بوبین مقوایی

1

بوبین مقوایی مارپیچی

در تولید این دسته از لوله‌ها، لایه‌های کاغذ به صورت مارپیچ روی یکدیگر قرار می‌گیرند. برای این منظور لایه‌های کاغذ با زاویه مشخصی نسبت به محور مرکزی بوبین به دور آن می‌پیچند. این روش تولید بوبین باعث می‌شود که مقاومت محصول نهایی بیشتر شود؛ چرا که استحکام خمشی آن بهبود پیدا می‌کند.

2

بوبین مقوایی موازی

در تولید بوبین مقوایی موازی، لایه‌های کاغذ به طور کاملا موازی با محور مرکزی به دور هسته پیچیده می‌شوند. مقاومت نهایی بوبین مقوایی موازی در مقایسه با مارپیچی کمتر است. از قضا قیمت این دسته از بوبین‌ها نیز کمتر است.

کاربردهای بوبین مقوایی

بوبین مقوایی در صنعت بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این محصول به عنوان هسته مرکزی محصولات رول شده مانند دستمال کاغذی، فویل، نایلون و نوار چسب استفاده می‌شود. به طور کلی انواع تولیدات بوبین مقوای در کاربردهای زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 •         بوبین مقوایی ۳ اینچ:‌ جهت استفاده در صنایع چاپ و بسته‌بندی
 •         بوبین مقوایی ۴ اینچ: جهت استفاده در صنایع کاغذسازی و مقواسازی
 •         بوبین ۶ اینچ: جهت استفاده در صنایع پوشش‌های خاص و الیاف مصنوعی
 •         بوبین با سایز بزرگ‌تر از ۶ اینچ: جهت استفاده در صنایع نساجی و ریسندگی

چسب بوبین مقوایی چیست؟

برای اتصال لایه‌های مختلف کاغذ در تولید بوبین مقوایی از چسب مخصوص استفاده می‌شود. معمولا از چسب‌های پلیمری با پایه آب برای اتصال لایه‌های کاغذ استفاده می‌شود. البته می‌توان با اضافه کردن مواد اولیه مختلفی مانند موم، رزین، سیلیکون و … ساختار چسب را تقویت کرد.  

بهترین لوله مقوایی ایران را از لوله هجرت بخواهید

خرید بوبین مقوایی

اگر قصد خرید بوبین مقوایی دارید، باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. به طور کلی باید بدانید که بوبین را برای چه کاربردی نیاز دارید. علاوه بر آن ضخامت دیواره بوبین مورد نظر را باید تعیین کنید. همان طور که می‌دانید انواع بوبین مقوایی در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود. در ادامه باید طول بوبین را نیز مد نظر قرار دهید. با در نظر گرفتن موارد فوق می‌توانید سفارش خود را ثبت کرده و محصول مورد نظرتان را خریداری کنید.

چرا خرید بوبین مقوایی از تولیدی هجرت اصفهان؟

شرکت هجرت اصفهان به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع بوبین مقوایی در استان اصفهان به شمار می‌رود. البته مشتریان ما محدود به استان اصفهان نیستند و از سراسر ایران عزیز برای خرید بوبین مقوایی به ما مراجعه می‌کنند. آنچه باعث شده تا شرکت هجرت اصفهان در سال‌های فعالیت خود به جایگاه معتبری در نزد مشتریان عزیز دست پیدا کند، عبارت‌اند از:

 •         استفاده از باکیفیت‌ترین مواد اولیه موجود برای تولید بوبین مقوایی
 •         ارائه قیمت‌های مقرون به صرفه برای مشتریان
 •         تولید محصولات مطابق خواسته و نیاز مشتریان
 •         تحویل سفارشات در کوتاه‌ترین زمان ممکن

شما عزیزان نیز اگر برای تولید محصولات خود نیاز به بوبین در هر تعداد و به هر اندازه دارید، می‌توانید روی ما در شرکت هجرت اصفهان حساب کنید. اگر چنانچه نیاز به راهنمایی در زمینه خرید بوبین مقوایی دارید، با ما تماس بگیرید. همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

Scroll to Top
اسکرول به بالا