دوک مقوایی

فرآیند تولید دوک مقوایی

دوک مقوایی هجرت اصفهان

محصولات قابل اتکا

دوک مقوایی

نخ‌هایی که در بازار به فروش می‌رسند، همگی از یک هسته مرکزی برخوردارند که به آن دوک گفته می‌شود. دوک مقوایی یکی از محصولات پرکاربردی است که تقریبا در خانه همه ما حداقل یک عدد یافت می‌شود. دوک‌های مقوایی از کنار هم قرار گرفتن چند لایه کاغذ تولید می‌شوند. بسته به سفارش مشتری، تعداد لایه‌های کاغذ مورد استفاده برای تولید دوک متفاوت است. ما در شرکت هجرت اصفهان به عنوان برترین و بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع لوله کاغذی، آماده پذیرش سفارش‌های شما عزیزان برای تولید دوک مقوایی در ابعاد و اندازه‌های مختلف هستیم.

مزایای دوک مقوایی

دوک‌های موجود در بازار به دو دسته مقوایی و پلاستیکی تقسیم می‌شوند. از جمله مزایای دوک مقوایی در مقایسه با پلاستیکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •         وزن کمتر دوک‌های مقوایی
  •         قیمت ارزان‌تر در مقایسه با دوک پلاستیکی
  •         قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست
  •         امکان چاپ لوگو و نوشته روی آن‌ها 

دوک‌های مقوایی علاوه بر مزایای فوق دو نقطه ضعف نیز دارند که عبارت‌اند از:

  •         در برابر رطوبت و آب کاملا آسیب‌پذیر هستند.
  •         حشرات و جانوران موذی می‌توانند به ساختار آن‌ها آسیب بزنند.

انواع دوک مقوایی

1

دوک مقوایی مارپیچی

در تولید این دسته از دوک‌ها، لایه‌های کاغذ به صورت مارپیچ روی یکدیگر قرار می‌گیرند. به این ترتیب که زاویه مشخصی نسبت به محور مرکزی دوک انتخاب شده و ورق‌های کاغذ بر اساس آن روی یکدیگر قرار می‌گیرند. این روش باعث می‌شود که استحکام خمشی محصول نهایی افزایش پیدا کند و دوک با کیفیت بالاتری تولید شود.

2

دوک مقوایی موازی

در تولید دوک مقوایی موازی، لایه‌های کاغذ به موازات محور مرکزی دوک به دور آن پیچیده می‌شوند. این دسته از دوک‌های کاغذی در مقایسه با دوک‌های مارپیچی از مقاومت کمتری برخوردار هستند.

فرآیند تولید دوک مقوایی

فرآیند تولید دوک مقوایی تفاوت چندانی با سایر لوله‌های کاغذی ندارد. هسته مرکزی دوک‌های کاغذی به شکل استوانه یا مخروط ناقص در نظر گرفته می‌شود. بر این اساس هسته مرکزی درون دستگاه قرار می‌گیرد و سپس لایه‌های کاغذی یک به یک دور آن پیچیده می‌شوند. بین هر دو لایه نیز با چسب مخصوص پوشش داده می‌شود. در تولید دوک مقوایی می‌تواند از تعداد لایه‌های کاغذ مختلفی استفاده کرد. بدیهی است که هر چه تعداد لایه‌ها بیشتر باشد، دوک مقوایی مقاوم‌تری تولید شده و قیمت آن نیز بالاتر می‌رود.

ما در شرکت هجرت اصفهان، کلیه سفارش‌ها را بر اساس نیاز و خواسته مشتریان عزیز تولید می‌کنیم. بنابراین با خیال آسوده می‌توانید محصول مورد نیاز خود را از ما خریداری کنید.

انواع کاغذ مورد استفاده در تولید دوک کاغذی

1

کاغذ کرافت

کاغذهای معمولی که برای چاپ کتاب استفاده می‌شوند را در نظر بگیرید. کاغذ کرافت معمولا کمی از آن‌ها ضخیم‌تر است. برای تولید کاغذ کرافت از خمیر چوب نرم با الیاف طولانی استفاده می‌شود.

2

کاغذ Coreboard

Coreboard در واقع نوعی مقوا است. لازم به ذکر است که مقوا به کاغذهایی گفته می‌شود که وزن آن‌ها به ازای هر متر مربع از ۲۵۰ گرم بالاتر است.

چسب دوک مقوایی چیست؟

در تولید دوک مقوایی چندین لایه کاغذ روی یکدیگر قرار می‌گیرند. برای اتصال لایه‌های کاغذی به یکدیگر از چسب مخصوص استفاده می‌شود. معمولا از چسب‌های پلیمری با پایه آب برای این منظور استفاده می‌شود. در کنار آن با اضافه کردن برخی مواد اولیه دیگر به چسب مانند موم، رزین و سیلیکون می‌توان قدرت چسبندگی آن را افزایش داد.

بهترین دوک مقوایی ایران را از لوله هجرت بخواهید

خرید دوک مقوایی

برای خرید دوک مقوایی باید توجه داشته باشید که این محصول در ابعاد و اندازه مختلفی تولید می‌شود. در نتیجه لازم است که حتما اندازه مورد نظر خود را حتما قبل از خرید انتخاب کنید. علاوه بر آن دوک‌های مقوایی نیز مانند لوله کاغذی در ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند. توصیه می‌کنیم برای نخ‌ریسی در حجم و ابعاد زیاد، حتما دوک ضخیم تهیه کنید.

شرکت لوله مقوایی هجرت اصفهان به عنوان برترین تولید کننده انواع دوک‌های مقوایی آماده پذیرش سفارش‌های شما عزیزان از سراسر کشور است. چنانچه در رابطه با قیمت دوک مقوایی سؤالی دارید، با ما تماس بگیرید. همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند.

Scroll to Top
اسکرول به بالا