کر مقوایی

کر مقوایی چیست؟

کر مقوایی هجرت اصفهان

محصولات قابل اتکا

خرید کر مقوایی

کر مقوایی یکی از انواع لوله‌های کاغذی است که در صنایع و برای بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شود. لوله‌های کاغذی با کنار هم قرار گرفتن چند لایه خمیر کاغذ ساخته می‌شوند و هر چقدر تعداد لایه‌ها بیشتر باشد، ضخامت لوله نیز افزایش می‌یابد. درباره تفاوت این لوله‌ها با نوع دیگر از لوله‌های کاغذی یعنی بوبین مقوایی، باید بگوییم که ضخامت کر مقوایی بیشتر است و به همین دلیل از مقاومت بیشتری نیز برخوردار است.

کر مقوایی چیست؟

کر مقوایی یکی از انواع لوله‌های کاغذی است که در هنگام ساخت آن از تعداد لایه‌های بیشتری استفاده شده است و به همین دلیل ضخامت بالاتری نسبت به دیگر لوله‌ها دارد. این موضوع باعث می‌شود که کرهای مقوایی سنگین‌تر شوند و مقاومت بالاتری داشته باشند، به شکلی که می‌توانند وزن زیادی را تحمل کنند. برای بسته‌بندی تولیدات کارخانه کاغذسازی و برخی از محصولات کشاورزی که وزن بالایی دارند و میزان مقاومت بسته‌بندی در آن بسیار پر اهمیت است،  از کر مقوایی استفاده می‌شود.

انواع کر مقوایی

1

کر مقوایی مارپیچی

برای ساخت کر مقوایی مارپیچی همان‌طور که از اسمش پیداست، لایه‌های خمیری کاغذ به شکل مارپیچ و با زاویه‌ای خاص نسبت به محور اصلی، به دور سنبه می‌چرخند. این نوع از کرهای مقوایی مقاومت نهایی بیشتری دارند و در مقابل خمیدگی، استحکام بیشتری از خود نشان می‌دهند.

2

کر مقوایی موازی

در این روش ساخت، لایه‌های خمیری کاغذ به شکل ساده و به طور کاملا موازی با محور اصلی به دور سنبه می‌چرخند. کر مقوایی موازی ارزان‌تر از کر مقوایی مارپیچی است اما به همان نسبت از مقاومت نهایی کمتری نیز برخوردار است.

روش تولید کر مقوایی

روش تولید کر مقوایی مانند بعضی از صنایع پیچیدگی زیادی ندارد اما دقت در ساخت و انجام شیوه صحیح مراحل آن بسیار مهم است. پایین بودن کیفیت کرهای مقوایی به معنی کیفیت پایین بسته‌بندی محصولاتی است که از این لوله‌ها استفاده می‌کنند و این موضوع می‌تواند هم برای فروشنده و هم برای خریدار موجب نارضایتی و ضرر شود.

 

در پایین مراحل ساخت کر مقوایی را در سه مرحله و با زبانی ساده توضیح دادیم:

مرحله اول: یک سنبه فولادی در مرکز دستگاه قرار می‌گیرد.

مرحله دوم: این مرحله توسط ماشین انجام می‌شود و لایه‌های خمیری را به دور سنبه می‌چرخانند. بیشتر تفاوت لوله‌های کاغذی در همین مرحله و تعداد لایه‌هایی است که به دور سنبه می‌چرخند.

مرحله سوم: با استفاده از چسب‌های مخصوصی که اغلب از نوع سیلیکاتی‌اند، هر دو لایه به هم چسبانده می‌شوند.

مرحله دوم و سوم به اندازه‌ای تکرار می‌شوند که به تعداد لایه‌های مورد نظر برسیم و محصول نهایی آماده شود. کرهای مقوایی تعداد لایه‌های بیشتری نسبت به بوبین مقوایی دارند؛ به همین دلیل تولید آن‌ها کمی دشوارتر است.

مزایای کر مقوایی

با وجود انواع مختلف بسته‌بندی، استفاده از کر مقوایی محبوبیت زیادی دارد که در ادامه به مهم‌ترین دلایل آن اشاره می‌کنیم:

  • کرهای مقوایی برخلاف دیگر  بسته‌بندی‌ها، ۱۰۰% قابل بازیافت‌اند و به محیط زیست آسیبی نمی‌رسانند.
  • چاپ کردن لوگو و نوشته بر روی کرهای مقوایی راحت‌تر و آسان‌تر است.
  • با وجود داشتن کیفیت بالا، از پلاستیک و فلز ارزان‌تر هستند.
  • کرهای مقوایی نسبت به بسته‌بندی‌های فلزی و پلاستیکی، بسیار سبک‌تر هستند. 
  • برخلاف دیگر بسته‌بندی‌ها، تولید آن‌ها پیچیدگی خاصی ندارد.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که کرهای مقوایی ضد آب نیستند. اگر فکر می‌کنید محصولات یا روش ارسال شما، ممکن است در تماس با آب یا مایعات باشند، این نوع از بسته‌بندی مناسب شما نیست. از موارد دیگری که می‌تواند به کر مقوایی آسیب بزند، جویدن لوله‌ها توسط حشره‌های موذی است.

 

چسب کر مقوایی چیست؟

هنگام ساخت کر مقوایی، بین هر دو لایه خمیر کاغذی از چسب مخصوصی استفاده می‌شود تا لایه‌ها استحکام بالایی داشته باشند و جدا نشوند. چسبی که به طور معمول استفاده می‌شود، چسب‌های پلیمری با پایه آب هستند که اضافه کردن موادی مانند سیلیکون، موم، رزین و … ساختار چسب را تقویت می‌کنند. 

 

خرید کر مقوایی

قبل از خرید کر مقوایی لازم است که مطمئن شوید این بسته‌بندی برای محصولات شما مناسب است؛ مثلا اگر در فرایند ارسال محصولاتتان، احتمال تماس با آب وجود دارد، کرهای مقوایی گزینه مناسبی برای شما نیستند. در مقابل این نوع از لوله‌های کاغذی برای بسته‌های سنگین کاغذ و مقوا، از بهترین بسته‌بندی‌ها به شمار می‌آیند. پس از تعیین کاربرد مورد نظرتان، ضخامت و اندازه کر مقوایی را که به آن نیاز دارید، مشخص کنید. انجام تمام موارد بالا، باعث افزایش رضایت شما بعد از خرید می‌شود.

بهترین کر مقوایی ایران را از لوله هجرت بخواهید

کاربردهای کر مقوایی

کر مقوایی گزینه بسیار مناسبی برای بسته‌بندی محصولاتی است که وزن بالایی دارند. از آنجایی که کر مقوایی نسبت به بوبین مقوایی، ضخامت و مقاومت بیشتری دارد، در بسته‌بندی محصولات سنگین‌وزن مانند بعضی از محصولات کشاورزی و کاغذ و مقوا از آن استفاده می‌شود. بسته‌بندی با این نوع از لوله کاغذی از آسیب دیدن یا چروک شدن محصول داخل لوله جلوگیری می‌کند و باعث سالم رسیدن کالا به دست خریدار می‌شود. کرهای مقوایی برای یک سری از مصارف هنری نیز کاربرد دارد.

چرا شرکت هجرت اصفهان را برای خرید انتخاب کنیم؟

شرکت هجرت اصفهان بزرگ‌ترین تولیدکننده کر مقوایی و انواع دیگر لوله‌های کاغذی است که نه تنها در اصفهان، که در هر کجای ایران که باشید می‌توانید از آن خرید کنید. هجرت اصفهان سال‌هاست که در مشتریان زیادی در شهرهای مختلف ایران دارد و اعتماد آن‌ها را به خوبی به دست آورده است. داشتن تجربه یک خرید خوب در شرکت هجرت اصفهان به دلایل زیر است:

 

  • استفاده از باکیفیت‌ترین مواد اولیه برای تولید کر مقوایی در اولویت قرار دارد.
  • در کنار داشتن کیفیت، قیمت‌ محصولات مقرون به صرفه‌اند.
  • امکان تولید محصولات مطابق با خواسته و نیاز شما وجود دارد.
  • سفارش‌های ثبت‌شده در کوتاه‌ترین زمان و بدون آسیب‌دیدگی به دست شما عزیزان می‌رسد.
Scroll to Top
اسکرول به بالا