چرا لوله مقوایی دوست دار محیط زیست است؟

چرا لوله مقوایی دوست دار محیط زیست است؟

محیط زیست بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما است که به دلیل فعالیت های انسانی در دهه های اخیر به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است. به همین خاطر امروزه حفظ محیط زیست از مهم‌ترین دغدغه بسیاری از جوامع محسوب می‌شود.

در این میان، لوله های مقوایی از جمله پرکاربرد ترین محصولات در صنعت هستند که برای بسته بندی کالاهای مختلف استفاده می‌شوند. از آنجایی که لوله مقوایی دوست دار محیط زیست است و همچنین قیمت مقرون به صرفه‌ای نیز دارد، صنایع گوناگونی برای بسته بندی کالاهای خود از آن استقبال کرده‌اند. 

اما چرا لوله مقوایی دوست دار محیط زیست است؟ ما در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرفی لوله های مقوایی، به معرفی مزایای زیست محیطی لوله های مقوایی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

لوله مقوایی چیست و انواع آن کدامند؟

لوله مقوایی از جمله محصولات سلولزی است که از لایه‌ های کاغذی و چسب مخصوص ساخته می‌شود. بسته به میزان لایه‌های کاغذی و چسب استفاده شده در تولید این محصول، لوله های مقوایی اغلب در دو نوع «کر مقوایی» و «بوبین مقوایی» ساخته می‌شوند.

کر مقوایی اغلب در ضخامت‌های ۱ سانتی متری تولید می‌شود و از آن در بسته بندی کالاهایی مانند دستمال رولی و سفره یک بار مصرف استفاده می‌شود. این محصولات دارای استحکام و ضخامت بالایی هستند و در مقایسه با بوبین مقوایی، وزن بیشتری را می‌توانند تحمل کنند.

در مقابل، برای تولید بوبین مقوایی از لایه‌های کاغذی کمتری استفاده می‌شود. به همین خاطر این محصولات ضخامت کمتری دارند که این موضوع منجر به کاهش مقاومت آن‌ها در مقایسه با کر مقوایی می‌شود. از بوبین مقوایی نیز در بسته بندی کالاهایی همچون نوار چسب، پلاستیک یک بار مصرف و فویل استفاده می‌شود.

لوله های مقوایی از نظر شیوه قرارگیری لایه‌های کاغذی نسبت به محور مرکزی نیز در دو نوع موازی و مارپیچ تولید می‌شوند؛ برای تولید لوله مقوایی مارپیچی، لایه های کاغذی به صورت مارپیچ و با زاویه مشخصی نسبت به محور مرکزی روی آن قرار می‌گیرند. از طرف دیگر، اگر لایه های کاغذی به موازات محور مرکزی به دور هسته اصلی پیچیده شوند لوله مقوایی موازی به وجود می‌آید.

دلایل استفاده از لوله مقوایی

دلایل استفاده از لوله مقوایی

بسته بندی کالاها در صنایع مختلف می‌تواند توسط محصولات مختلفی همچون لوله های فلزی، پلاستیکی یا لوله مقوایی انجام شود. ویژگی‌های منحصر به فرد لوله های مقوایی موجب شده تا علاوه بر محیط‌های خانگی در محیط های تجاری نیز کاربرد داشته باشند. به همین خاطر از لوله مقوایی در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. 

دلایل برتری استفاده از لوله مقوایی نسبت به سایر محصولات عبارت است از:

 • لوله مقوایی وزن پایینی دارد
 • لوله مقوایی قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد
 • فرایند تولید لوله مقوایی ساده است
 • می‌توان بر روی لوله مقوایی لوگو و نوشته چاپ کرد
 • قابلیت حمل و نقل لوله های مقوایی آسان است
 • استفاده از لوله مقوایی منجر به جلوگیری از آسیب دیدن محصول می‌شود.
 • لوله مقوایی دوست دار محیط زیست است
 • از لوله مقوایی می‌توان چند بار استفاده کرد و محصولی قابل بازیافت (زیست تخریب پذیر) است

با توجه به اهمیت مراقبت از محیط زیست، در بخش بعد به طور مفصل مزایای زیست محیطی لوله مقوایی را توضیح می‌دهیم. 

مزایای زیست محیطی لوله های مقوایی

مزایای زیست محیطی لوله های مقوایی

لوله مقوایی دوست دار محیط زیست است؛ زیرا:

 • کاغذ از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده لوله مقوایی است که محصولی بازیافت پذیر است.
 • لوله مقوایی بعد از اتمام فرایند تولید نیازی به بسته بندی دیگری ندارد و به همان صورت مورد استفاده صنایع مختلف قرار می‌گیرد.
 • فرایند تولید لوله مقوایی پیچیده نیست و نسبت به لوله فلزی، پلاستیکی و سایر محصولات، انرژی کمتری صرف می‌کند. 
 • مواد تشکیل دهنده لوله مقوایی قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند و برای تهیه آن‌ها نیازی به استفاده از منابع مختلف نیست.
 • لوله های مقوایی را می‌توان چند بار استفاده کرد و با تبدیل آن‌ها به خمیر کاغذی، مجدد قابلیت تبدیل به لوله مقوایی را پیدا می‌کنند.

نتیجه: لوله های مقوایی دوست دار محیط زیست هستند

با توجه به گسترش جمعیت و استفاده بی‌رویه از منابع محیط زیست، در سال‌های اخیر حفاظت از محیط زیست از اصلی‌ترین دغدغه‌های بشر به حساب می‌آید. به همین خاطر صاحبان صنایع برای بسته بندی کالاهای خود به سراغ لوله های مقوایی آمده‌اند تا به سهم خود نقش موثری در حفاظت از منابع محیط زیستی داشته باشند.

در همین راستا ما در شرکت تولیدی لوله مقوایی هجرت اصفهان با بکارگیری با کیفیت ترین مواد اولیه و مجهزترین دستگاه‌ها، لوله های مقوایی را در انواع مختلف به دست مصرف کنندگان عزیز می‌رسانیم. چرا که مراقبت از محیط زیست همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما بوده است.

اگر شما نیز به حفظ محیط زیست اهمیت می‌دهید و برای بسته بندی محصولات خود به دنبال کالایی مقرون به صرفه هستید،‌ ما در شرکت تولیدی لوله مقوایی هجرت پذیرای سفارشات شما هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا