لوله مقوایی مارپیچی چه مزایای نسبت به لوله مقوایی موازی دارد؟

لوله مقوایی مارپیچی چه مزایای نسبت به لوله مقوایی موازی دارد؟

لوله های مقوایی محصولات پر کاربردی هستند که از ترکیب لایه‌های کاغذی و چسب مخصوص به وجود می‌آیند. این تولیدات کاربرد فراوانی در صنایع گوناگون دارند و با هدف بسته‌بندی محصولات در صنایع مختلفی همچون کاغذسازی و مقواسازی، آرایشی و بهداشتی، ریسندگی و بافندگی، تولید نوار چسب، صنعت پلاستیک و محصولات تزئینی از آن‌ها استفاده می‌شود. 

انواع لوله های مقوایی

برای تولید لوله های مقوایی در کارخانه‌ها، ابتدا کاغذ با کیفیت را توسط دستگاه برش به لایه های کوچک‌تر تقسیم می‌کنند، سپس با استفاده از غلتک چسب زن لایه‌های کاغذ به یکدیگر می‌چسبند تا لایه داخلی هسته مرکزی لوله مقوایی ساخته شود. هنگامی که لایه داخلی لوله ساخته شد، نوبت به تولید لایه بیرونی لوله مقوایی می‌رسد. لایه بیرونی لوله های مقوایی به ۲ شیوه مارپیچی و موازی تولید می‌شوند:

۱- لوله مقوایی مارپیچی

هنگامی که لایه داخلی هسته اصلی لوله های مقوایی ساخته شد، کارخانه‌های تولید لوله مقوایی به منظور ساخت لوله مقوایی مارپیچی، توسط چسب مخصوص لایه‌های کاغذ را با زاویه‌ای خاص نسبت به محور مرکزی کنار یکدیگر قرار می‌دهند.

این نوع از لوله‌های مقوایی ضخامت بیشتری نسبت به انواع موازی لوله های مقوایی دارند. به همین خاطر در هنگام حمل و نقل محصولات، مقاومت بالایی در برابر ضربه، فشار و خمیدگی از خود نشان می‌دهند و می‌توان از آن‌ها برای بسته بندی محصولات با وزن بالا استفاده کرد.

انواع لوله های مقوایی

۲- لوله مقوایی موازی

پس از آنکه لایه داخلی هسته مرکزی ساخته شد، برای تولید لوله مقوایی موازی کاغذ مخصوص توسط دستگاه برش زن به لایه‌های کوچک‌تر تقسیم می‌شود و این لایه‌ها توسط غلتک چسب زن در کنار هم و به موازات یکدیگر قرار می‌گیرند.

از آنجایی که تعداد لایه‌های کاغذ به کار رفته در تولید لوله مقوایی موازی نسبت به انواع مارپیچی کمتر است، این محصولات از ضخامت پایین‌تری نیز برخوردار هستند. بنابراین مقاومت آن‌ها نیز کمتر است و از آن‌ها در بسته‌بندی محصولات کم وزن تر استفاده می‌شود.

بنابراین لوله های مقوایی مارپیچی و موازی علاوه بر تفاوت در شکل ظاهری، در میزان مقاومتشان نسبت به فشار، ضربه و خمیدگی نیز با یکدیگر تفاوت دارند. همچنین برای بسته بندی محصولات با وزن بیشتر از لوله مقوایی مارپیچی استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از لوله مقوایی

استفاده از لوله‌های مقوایی می‌تواند مزایای بی‌شماری داشته باشد که در این بخش به توضیح چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم:

  • قابلیت چاپ لوگو و نوشته

یکی از ویژگی‌های قابل توجه لوله های مقوایی، قابلیت چاپ لوگو بر روی آن‌ها است. به همین خاطر صاحبان کسب و کار که در صنایع مختلف فعالیت دارند، علاوه بر بسته‌بندی محصولات خود و تضمین حفظ سلامت آن‌ها در هنگام حمل و نقل، می‌توانند از لوله‌های مقوایی برای اهداف بازاریابی و برندینگ محصولات خود نیز بهره‌مند شوند.

  • توجه به حفظ محیط زیست

از آنجایی که برای تولید لوله های مقوایی از مواد زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت استفاده می‌شود، این محصولات آسیبی به محیط زیست نمی‌رسانند.

  • وزن کم و سبک بودن

لوله های مقوایی در مقایسه با لوله های فلزی و پلاستیکی وزن کمتری دارند. به همین خاطر در مقایسه با انواع فلزی و پلاستیکی فرایند حمل و نقل راحت تری دارند.

  • حمل و نقل آسان

شکل منحنی لوله های مقوایی باعث می‌شود تا بدون اینکه فضای زیادی اشغال کنند به خوبی در فضاهای محدود قرار بگیرند.

لوله مقوایی مارپیچی

  •  مراقبت از سلامت محصولات

از آنجایی که کارخانه‌ها تا زمان تحویل محصولات خود به مشتری در قبال تضمین سلامت آن ها مسئولیت دارند، ممکن است تولیدات آن‌ها در هنگام حمل و نقل دچار آسیب شوند. به همین خاطر در هنگام بسته بندی محصولات از لوله های مقوایی استفاده می‌شود.

  • قابلیت سفارشی سازی شدن

این امکان برای لوله های مقوایی وجود دارد که می‌توانند به راحتی با رنگ، پارچه یا تزیینات دیگر سفارشی سازی شوند تا به پروژه شما جلوه و احساسی بی نظیر ببخشند.

  • برخورداری از فرایند تولید آسان

لوله های مقوایی فرایند تولید آسانی دارند و تهیه مواد اولیه آن‌ها کم هزینه و مقرون به صرفه است.

لوله مقوایی مارپیچی؛ مقاوم ترین محصولات برای بسته بندی در صنعت

با گسترش استقبال صنایع مختلف از لوله های مقوایی، این محصولات جایگاه ویژه‌ای در صنعت کشور پیدا کرده‌اند. از آنجایی که لوله مقوایی کاربرد بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در بسته بندی محصولات دارد، میزان کیفیت آن از مهم ترین عواملی است که مورد توجه صنایع مختلف قرار می‌گیرد. شرکت لوله مقوایی هجرت اصفهان با بهره‌گیری از با کیفیت ترین مواد اولیه و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، این اطمینان را به هموطنان عزیز می‌دهد تا با خیال راحت به تهیه لوله های مقوایی بپردازند.

همکاران ما در شرکت هجرت اصفهان با تولید انواع مارپیچی و موازی لوله‌های مقوایی، همراهی امن و مطمئن برای صنایع مختلف هستند تا بسته به وزنی که محصولاتشان دارد بتوانند مطابق با نیازشان نسبت به خرید انواع مارپیچی یا موازی اقدام کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا