روش تولید لوله کاغذی

روش تولید لوله کاغذی به چه صورت است؟

در تولید نوارچسب‌های معمولی گرفته تا صنایع ریسندگی، غذایی و بهداشتی از لوله کاغذی یا مقوایی استفاده می‌شود. استفاده از لوله کاغذی به دلیل قیمت مقرون به صرفه‌ای که دارد، هزینه تولید محصولات گوناگون را کاهش می‌دهد. به همین دلیل بسیاری از تولیدکنندگان برای بسته‌بندی محصولات مختلف خود از لوله‌های مقوایی استفاده می‌کنند. آیا با روش تولید لوله کاغذی آشنایی دارید؟ در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه تولید این دسته از لوله‌ها آشنا کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

روش تولید لوله کاغذی

خط تولید لوله‌های کاغذی معمولا بدون دخالت اپراتور انسانی با استفاده از دستگاه‌های خودکار فعالیت می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود که لوله‌های کاغذی در تیراژ بالا و کوتاه‌ترین زمان ممکن تولید شده و به دست مشتری برسند. اپراتور انسانی صرفا باید تنظیمات مربوط به تولید لوله کاغذی را در دستگاه اعمال کند. معمولا ۳ فاکتور اصلی وجود دارد که در تولید لوله کاغذی قابل تغییر هستند. این فاکتورها عبارت‌اند از:

 1.     تعداد لایه‌های کاغذ که برای تولید لوله روی یکدیگر قرار می‌گیرند.
 2.     ضخامت لایه‌های کاغذ
 3.     طول لوله کاغذی

این سه فاکتور با توجه به سفارش مشتری در تولید لوله کاغذی تنظیم می‌شود.

 تولید لوله کاغذی به چه صورت است؟

بر این اساس فرآیند تولید لوله کاغذی نسبتا ساده است. ابتدا رول‌های کاغذ با ضخامت مشخص وارد خط تولید اتوماتیک می‌شود. در ادامه دستگاه برش، رول‌های کاغذی را در ابعاد مشخصی برش می‌دهند. شافت با شکل هندسی مشخصی در دستگاه قرار می‌گیرد. رول‌های برش خورده کاغذ با استفاده از دستگاه به دور شافت پیچیده می‌شوند. تعداد لایه‌های کاغذ از قبل تعیین شده است. هر چه تعداد لایه‌های کاغذ بیشتر باشد، استحکام لوله‌های کاغذی تولید شده بیشتر می‌شود. بین هر دو لایه کاغذ نیز با چسب مخصوص آغشته می‌شود تا لایه‌ها به خوبی به یکدیگر بچسبند.

به این ترتیب لوله نهایی به سمت دستگاه برش دیگری در خط تولید منتقل می‌شود. در این بین دستگاه برش بر اساس طول تعیین شده لوله‌ها را برش می‌دهد و محصول نهایی به دست می‌آید. البته بسته به سفارش مشتری امکان چاپ و طراحی نیز روی لوله‌های کاغذی وجود دارد که به صورت خودکار انجام می‌شود.

مشخصات دستگاه تولید لوله کاغذی

اشاره کردیم که کلیه دستگاه‌های تولید لوله کاغذی به صورت اتوماتیک کار می‌کنند. این دستگاه‌ها از ویژگی‌ها و مشخصات خاصی برخوردار هستند که عبارت‌اند از:

 •         به راحتی می‌توان چندین برنامه تولید لوله کاغذی را در حافظه دستگاه ذخیره کرد و از آن‌ها استفاده نمود.
 •         برای افزایش کیفیت چسبندگی بین لایه‌های کاغذ، چسب روی دو طرف آن‌ها اعمال می‌شود.
 •         به راحتی می‌توانید سرعت تولید لوله‌های کاغذی را در دستگاه تنظیم کرد.
 •         خط تولید لوله کاغذی فضای زیادی را اشغال نمی‌کند.
 •         آلودگی صوتی دستگاه‌های خط تولید کم است.
 •         خط تولید لوله کاغذی ضایعات خاصی تولید نمی‌کند.
 •         یادگیری کار با دستگاه نسبتا ساده است.
 •         دستگاه‌های خط تولید هزینه تعمیر و نگهداری چندانی ندارند.

کاربرد لوله کاغذی

کاربرد لوله کاغذی

با روش تولید لوله کاغذی آشنا شدیم. اشاره کردیم که این لوله‌ها در تولید بسیاری از محصولات در صنایع مختلف کاربرد دارند. شاید اصلی‌ترین دلیل استفاده از لوله‌های کاغذی قیمت مقرون به صرفه آن‌ها باشد. سایر محصولات موجود برای بسته‌بندی در بازار قیمتی حدود ۲ تا ۳ برابر لوله‌های کاغذی دارند. لوله‌های کاغذی وزن سبکی دارند و این مسئله باعث می‌شود که وزن محصولات نهایی تولید شده در صنایع مختلف خیلی اضافه نشود.

امکان چاپ و طراحی لوگو و سایر نوشته‌ها روی لوله‌های کاغذی وجود دارد. در مقایسه با سایر محصولات پلاستیک و فلزی موجود در بازار، چاپ و طراحی لوگو در لوله‌هایی کاغذی به مراتب راحت‌تر و کم هزینه‌تر است.

البته ناگفته نماند که لوله‌های کاغذی در برابر رطوبت حساس هستند و خیلی زود تغییر شکل می‌دهند. بنابراین قبل از انتخاب لوله کاغذی برای بسته بندی محصول باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهید.

کاربرد لوله کاغذی

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی روش تولید لوله کاغذی پرداختیم. لوله‌های کاغذی در قطر، طول و ضخامت‌های مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. ما در شرکت هجرت اصفهان آماده پذیرش انواع سفارشات تولید لوله کاغذی از مشتریان عزیز در سراسر کشور هستیم. استفاده از مواد اولیه باکیفیت، قیمت مقرون به صرفه و سرعت بالا در تحویل سفارشات تنها بخشی از خدمات شرکت هجرت اصفهان به مشتریان عزیز است. برای سفارش تولید لوله کاغذی یا دریافت راهنمایی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا