چرا در صنعت باید از لوله مقوایی استفاده کنیم؟

چرا در صنعت باید از لوله مقوایی استفاده کنیم؟

لوله های مقوایی روشی مبتکرانه و مقرون به صرفه برای کاهش ضایعات و ایجاد چیزی جدید هستند. لوله های مقوایی را می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد، از جمله جایگزینی لوله های پلاستیکی، ایجاد پروژه های صنایع دستی و موارد دیگر. آنها از خمیر کاغذ بازیافتی ساخته شده اند و برای تولید به حداقل انرژی نیاز دارند. لوله های مقوایی نه تنها به کاهش ضایعات پلاستیکی در محیط کمک می کنند، بلکه جایگزین ارزانی برای کسانی هستند که به دنبال چیزی منحصر به فرد هستند.

مزایای لوله های مقوایی

لوله های مقوایی به عنوان یک راه حل بسته بندی کارآمد و همه کاره در صنایع مختلف به طور فزاینده ای محبوب شده اند. از لوله برای پست گرفته تا جمع کردن محصولات صنعتی، لوله های مقوایی طیف وسیعی از مزایایی را ارائه می دهند که آنها را برای هر منظوری ایده آل می کند.

یکی از مزیت های اصلی لوله های مقوایی مقرون به صرفه بودن آنها است. آنها معمولاً از مواد بازیافتی ساخته می شوند و در مقایسه با انواع دیگر محصولات بسته بندی بسیار مقرون به صرفه هستند. علاوه بر این، ساختار سبک وزن آنها را به راحتی حمل و نگهداری می کند که می تواند هزینه های حمل و نقل و جمع کردن را کاهش دهد. لوله های مقوایی علاوه بر مقرون به صرفه بودن، به دلیل ساختار چند لایه، بسیار بادوام و در برابر آسیب های رطوبتی نیز مقاوم هستند.

لوله های مقوایی اغلب محصولاتی استوانه‌ای شکل هستند که از ترکیب لایه‌های کاغذی، مقوا و چسب مخصوص ساخته می‌شوند. این محصولات به ۲ شکل مارپیچی و موازی تولید می‌شوند؛ لوله‌ های مقوایی مارپیچی با روی هم قرار گرفتن لایه‌های کاغذی با زاویه‌ای خاص نسبت به محور به وجود می‌آیند و در لوله های مقوایی موازی، لایه‌های کاغذی به موازات محور مرکزی پیچیده می‌شوند. قیمت لوله های مقوایی موازی از انواع مارپیچی کمتر است و مقاومت آن‌ها نیز پایین‌تر است. 

لوله های مقوایی انواع مختلفی دارند: بوبین مقوایی، کر مقوایی، لوله کاغذی و دوک مقوایی.

لوله های مقوایی کاربرد زیادی در صنایع گوناگون دارند؛ از صنایع نساجی گرفته تا صنایع خوراکی و بهداشتی، همه و همه برای بسته‌بندی محصولات خود از لوله های مقوایی استفاده می‌کنند. اما مزیت لوله مقوایی چیست و چرا باید از لوله مقوایی در صنعت  استفاده کرد؟

اولین و شاید مهم‌ترین دلیل استفاده از لوله مقوایی در صنعت، بسته‌بندی محصولات است؛ چرا که در غیر این صورت، محصولات در هنگام حمل و نقل و جابجایی دچار آسیب می‌شوند. اما دلایل استفاده از لوله مقوایی در صنعت تنها به این مورد محدود نمی‌شود و موارد دیگری را نیز شامل می‌شود. از جمله

استفاده از لوله مقوایی در صنعت

  • وزن لوله مقوایی سبک است؛ بنابراین حمل و نقل آن راحت است.
  •  فرایند تولید آن راحت است.
  • زیست تخریب‌پذیر و قابل بازیافت هستند؛ بنابراین به طبیعت آسیب نمی‌رساند.
  • هزینه خرید آن کم و مقرون به صرفه است.
  • می‌توان روی آن لوگو چاپ کرد و برای تبلیغ محصولات از آن استفاده کرد.
  • برخی از آن‌ها دارای پوشش ضد آب هستند که این موضوع از محصولات در برابر رطوبت محافظت می‌کند.
  • استفاده از آن‌ها راحت است.
  • یک بار مصرف نیستند و می‌توانند چند بار استفاده شوند.

به همین خاطر، در صنایع گوناگون برای بسته‌بندی محصولات از لوله‌های مقوایی استفاده می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا