کاربرد و مزایای کر مقوایی

کاربرد و مزایای کر مقوایی چیست؟

کر مقوایی نوعی لوله مقوایی است که با چسباندن چند لایه خمیر کاغذ کنار همدیگر، درست می‌شود. کر مقوایی نسبت به نوع دیگر لوله‌های مقوایی از لایه‌های بیشتری ساخته شده است؛ به همین دلیل ضخامت بیشتری دارد. از این لوله مقوایی در صنایع و بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شود.

در این مقاله قرار است به طور کامل کاربرد و مزایای کر مقوایی را بررسی کنیم. ابتدا سراغ چیستی کر مقوایی می‌رویم تا کاملا با آن آشنا شویم.

کر مقوایی چیست؟

همان‌طور که اشاره کردیم کر مقوایی یکی از انواع لوله‌های مقوایی است که تفاوت اصلی آن با نوع دیگر یعنی لوله‌های کاغذی، تعداد لایه‌های استفاده شده در ساخت آن است. هر چه تعداد لایه‌ها بیشتر باشد، ضخامت لوله مقوایی نیز بیشتر می‌شود؛ به همین دلیل کر مقوایی ضخامت زیادی دارد. این موضوع باعث افزایش مقاومت این لوله مقوایی و تحمل محصولاتی با وزن بالامی‌شود.

مزایای کر مقوایی

کاربرد کر مقوایی

به طور کلی کاربرد کر مقوایی در صنایع و بسته‌بندی محصولات است. این لوله مقوایی به خاطر مقاومت بالایی که دارد، در صنایعی استفاده می‌شود که محصولات نهایی آن‌ها وزن بالایی دارد. صنایعی مانند کاغذ سازی و تجهیزات کشاورزی از کر مقوایی برای جلوگیری از آسیب دیدن و چروک شدن محصولات خود استفاده می‌کنند. مصارف هنری یکی دیگر از کاربردهای کر مقوایی است.

مزایای کر مقوایی

با وجود این که امروزه صنایع گزینه‌های مختلفی برای بسته‌بندی محصولات خود دارند؛ کر مقوایی محبوبیت زیادی دارد. در ادامه به تعدادی از مزایای کر مقوایی اشاره می‌کنیم:

  • سبک‌تر بودن نسبت به بسته بندی‌های فلزی و پلاستیکی
  • راحت بودن چاپ لوگو و نوشته روی بسته‌بندی‌ها
  • قابلیت بازیافت و محافظت از محیط زیست
  • ارزان‌تر بودن نسبت به بسته‌بندی‌های دیگر
  • فرایند تولید غیر پیچیده

مزایای کر مقوایی

کلام پایانی

کر مقوایی نوعی لوله مقوایی است که به خاطر ضخامت بالا در بسته‌بندی محصولات سنگین‌وزن استفاده می‌شود. مزایای کر مقوایی از جمله قیمت پایین، وزن کم، قابلیت بازیافت و … باعث محبوبیت زیاد آن شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا